Vintage nábytok – glamour nábytok – industry nábytok

Pojem vintage pochádza z latinského spojenia slov vinum (víno) a demere (odnímať), čo pôvodne znamenalo zber hrozna. Neskôr sa slovom vintage označoval dobrý ročník a to nielen vína, ale aj obdobia, kedy bolo niečo kvalitne vyrobené. Ak teda máte radi tento štýl, či už v móde, alebo v bývaní, znamená to, že sa vám páčia kvalitné kúsky z čias minulých a že dokážete oceniť veci s príbehom, ktoré si už čo-to odžili.

Napriek tomu, že vintage štýl sa označuje aj slovom staromódny, v skutočnosti dodá bývaniu nadčasovosť, útulnosť a jedinečnosť. Jednotlivé prvky nábytku sa totiž dajú vyskladať tak, že každý jeden kúsok bude jedinečný a výsledný dizajn nenájdete u nikoho iného, len u seba doma. Inšpiráciou vám možno bude niečo, čo ste vídali doma ako deti, alebo čo poznáte zo starých filmov.

V našom e-shope nájdete naozaj akýkoľvek kus nábytku, ktorým si môžete zariadiť kuchyňu, obývačku, spálňu, či kúpeľňu a zachovať všetky atribúty typické pre štýl vintage. Okrem toho, že vintage štýl so sebou prináša veľkú rozmanitosť, máme k dispozícii aj kúsky, ktoré by bez seba jednoducho nemali byť. Napríklad táto unikátna čierno – biela stolička Medaillon, ktorú dokonale dopĺňa skrinka Victor s rovnakým pruhovaným vzorom:

Stolička Medaillon            Komoda Victor

Bytoví dizajnéri by boli určite nadšení z variability, ktorú môžu pri návrhu dizajnu vintage nábytkom využiť. Pre tých, ktorí sa viac prikláňajú k jednoduchosti a k typickým vintage prvkom ako sú patina, kov, či drevo, máme tiež široký výber. Fantázii sa medze nekladú a kto sa zaujíma o históriu a dôkladne pozná zariadenia domov či bytov z osemnásteho až dvadsiateho storočia, ten sa môže naozaj dôkladne vyhrať pri zostavovaní nábytku, ktorým si zariadi svoj domov vo vintage štýle.

Celkovo 1 položiek 12 z 8976

na stránku

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 748

Celkovo 1 položiek 12 z 8976

na stránku

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 748