Loft style – Industry

Kedysi platilo, že INDUSTRY nebol ani štýl - bol to faktický, každodenný život miliónov ľudi, robotníkov USA žijúcich v ťažkých podmienkach ranného kapitalizmu. Ale niekde po ceste časom aj ľudia, čo si mohli dovoliť viac, začali oceňovať jeho neokázalosť a vizuálnu príťažlivosť, ktorá pramení z neočakávaného využitia nových alebo recyklovaných úžitkových povrchov a predmetov. To explodovalo do trendu, ktorý v posledných rokoch neustále zosiluje.

INDUSTRY štýl je moderný hlavne medzi mladými aktívnymi a kreatívnymi ľuďmi, ktorí hľadajú a uprednostňujú funkčnosť nad formou. Je veľmi populárny medzi environmentalistami, lebo je spojený s recykláciu a znovuvyužitím existujúcich materiálov a výrobkov, so znovuvdýchnutím života opusteným miestam a veciam. V neposlednom rade je možné dosiahnuť naozaj efektné riešenia za veľmi málo peňazí - len treba hľadať a nájsť..

Efektne vyzerá celý interiér v tomto štýle, ale aj kombinácia Industry štýlu s inými, napríklad Vintage, kde tento, pre niekoho príliš retro a jemný štýl, dokážu industry doplnky, ako napríklad svetlá, priblížiť modernej dobe ako most medzi minulosťou a prítomnosťou. Dnes nie je nič výnimočné, že nájdete priemyselné dekory aj v múroch mnohomiliónového sídla, ako aj v prestavenom podkroví, či lofte v bývalej industriálnej časti mesta.
Čo sa vám vybaví ako prvé pri slove LOFT? Vysoké stropy, tehlové steny, otvorený priestor, voľnosť... Priemyselné priestory, ktoré boli prerobené na loftové bývanie, sú rozhodne nezameniteľné a hoci vznikli po druhej svetovej vojne v Amerike, tešia sa obľube po celom svete aj dnes. Ak aj vy patríte k majiteľom loftu, alebo sa vám páči štýl, v ktorom sú tieto byty či domy zariadené, máme pre vás niekoľko tipov, ako si vytvoriť bývanie s nádychom industriálneho štýlu.

Industry štýl

Pre industry štýl sú typické neopracované betónové alebo tehlové povrchy,  železné alebo oceľové konštrukcie, pôvodné  funkčné prvky, veľké žiarovky a farby ako sivá, čierna, či hnedá.  Napriek tvrdým kontúram, ktoré podčiarkujú niekdajšie priemyselné priestory, industriálne bývanie dokáže byť veľmi útulné a má obrovské čaro. V umelcoch podnecuje kreativitu a nám, bežným smrteľníkom, dodáva pocit výnimočnosti.

Ako si zariadiť loftové bývanie

Ak túžite po bývaní v štýle loft a potrebujete skúsených odborníkov, ktorí vám s tým pomôžu, veľmi radi pre vás vypracujeme návrh interiéru kdekoľvek na Slovensku.

Industry štýl

 

Ak si na to trúfate sami, môžete si vybrať zo stoviek našich produktov, vďaka ktorým si vytvoríte industriálne bývanie presne podľa vašich predstáv.

Našimi favoritmi sú interiérové doplnky od značky Light& Living. Táto holandská spoločnosť ponúka na výber množstvo originálnych kúskov, ktoré dokonale zapadnú do vášho konceptu o industriálnom bývaní:

Industry doplnky

 

Nesmieme zabudnúť ani na svietidlá, ktoré sú dôležitou súčasťou interiéru, pre ktorý sú typické vysoké stropy a veľké otvorené priestory. Práve preto sa často stávajú dominantou takýchto priestorov a okrem funkčnosti by mali byť aj dizajnovo zaujímavé. A presne tieto kritériá spĺňajú visiace svietidlá, ktoré máme v ponuke:

Visiace svietidlá