Vintage doplnky

Vintage štýl a doplnky

Vintage je termín zastrešujúci viaceré konkrétne štýly interiérového aj textilného dizajnu, ktoré majú jedno spoločné - ich majiteľa. Tento majiteľ je zrelý ako dobré víno - z ktorého názov Vintage pochádza. Má rád pohodu, kľud a príjemnú atmosféru.

Interiéry v štýle vintage - to je nábytok a doplnky v štýloch 18. až začiatku 20. storočia. Vždy ide o prírodné materiály s prevahou masívneho dreva a kovu. Všetko v príjemných farebných kombináciách bielej, francúzskej šedej, "greywash", prípadne iných pastelových farbách. Vintage interiéry môžu, ale aj nemusia byť patinované. Záleží od celkovej atmosféry, akú chce klient dosiahnuť - či preferuje ošúchaný vzhľad vidieckej usadlosti alebo atmosféru exkluzívneho nóbl apartmánu.

Nech si vyberiete ktorýkoľvek smer Vintage, každý z nich má len jeden výsledok - očarí Vás nadčasovým dizajnom prevereným dobou, svojim obyvateľom poskytne teplo a harmóniu, ktorú hľadajú.


Buďte nadčasoví s vintage doplnkami

Domov je miesto, kde je naše srdce. Preto si ho zariaďujeme tak, aby sa nám páčil a mohli sme sa z neho tešiť každý deň. Prineste do svojho domova nádych starých čias pomocou vintage doplnkov. Tento jedinečný a čistý štýl dokáže do vášho obydlia vniesť nezameniteľné čaro.


Tri kroky k bývaniu v štýle vintage

Slovo vintage sa pôvodne používalo v spojitosti s portskými vínami, no dnes je jeho využitie oveľa širšie. Dekorovať si byt vintage doplnkami môže byť náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Preto máme pre vás 3 pravidlá, vďaka ktorým bude vaše bývanie pohodlné a aj oku lahodiace.

1. Nekombinujte veľa doplnkov

Ako sa hovorí v jednoduchosti je krása. Pri štýle vintage to platí dvojnásobne. Tento nadčasový štýl je zvyčajne tvorený väčšími a masívnejšími kúskami nábytku a preto aj doplnky treba vyberať rozumne a vkusne:

Hodiny hnedé masívne drevo

2. Jemné farby navodia pravý pocit nostalgie

Zabudnite na krikľavé, či neónové farby pokiaľ si svoj domov chcete zriadiť vo farbách starých časov. Ideálnymi farebnými  kombináciami  sú jemné tóny ružovej, fialovej, modrej, mosadznej, zlatej, hnedej  či čisto bielej, ktorá navodzuje vzdušný pocit a vnáša do vintage prvky provensalského štýlu:

Vintage džbán z porcelánu DOTS

3. Nebojte sa experimentovať

Bývanie vintage nie je ani náhodou nudné. Hoci nie je vhodné kombinovať veľa doplnkov, skúste si vybrať väčšie a možno na prvý pohľad extravagantnejšie, ktoré budú ozdobou priestoru, ozvláštnia ho a dodajú mu majestátnosť, ako napríklad táto lampa, ktorá sa perfektne hodí do obývačky k veľkému francúzskemu oknu. Takisto jej však môžete dať aj nádych romantiky obmenou tienidla a umiestniť ju v spálni k balkónu, či k oknu:

Lampa SOHO 101404 EICHHOLTZ

 

Aké vintage doplnky sa hodia do bytu, či domu?

Bývanie v štýle vintage môže mať veľa podôb a  či už chcete mať viac historickej elegancie alebo nostalgickej romantiky, vhodne vybraté doplnky vytvoria presne taký vzhľad, aký si vysnívate.

 

Vytvorte aj vášmu domovu pravú atmosféru starých dobrých časov s jedinečnými a originálnymi vintage kúskami z ponuky produktov na našom E-shope:

Vintage štýl a doplnky